Velký úspěch Statotestu v mezinárodní soutěži CASSINI Challenges

S velkou radostí oznamujeme, že náš prototyp STADIM-GI získal prestižní ocenění v rámci soutěže CASSINI Challenges, pořádané Agenturou EU pro vesmírný program (EUSPA).  

Soutěž CASSINI Challenges přilákala účastníky z 21 zemí s 87 prototypy, které prezentovaly široké spektrum inovací od udržitelného zemědělství až po pokročilé technologie. Statotest se prosadil mezi deseti vítězi v kategorii prototypu, kde každý z vítězů získal odměnu 30 000 EUR na další rozvoj svého nápadu.

Ocenění bude slavnostně předáno během CASSINI Entrepreneurship Days 2024, které se uskuteční 3. a 4. června 2024 v La Fabrice v Praze. Jsme opravdu vděční za tuto jedinečnou šanci, která nám umožnila transformovat naši inovativní vizi do praxe a přispět k budování bezpečnější a efektivnější infrastruktury. Tento projekt by nebyl možný bez podpory našich významných partnerů – děkujeme Lipo.ink, ARR – Agentuře regionálního rozvoje, ESA BIC Czech Republic a Libereckému kraji.

Projekt STADIM-GI využívá data z družic Copernicus a navigačního systému Galileo k detailnímu monitorování stability půdy a struktur jako jsou doly, přehrady a mosty. Tento úspěch v soutěži nás posunuje blíže k tomu, abychom naše řešení dostali do širšího použití a ukázali, že věda a technologie mohou mít opravdu pozitivní dopad na životní prostředí a společnost.

Statotest na stránkách Evropské kosmické agentury naleznete zde.