Kdo jsme?

Statotest je ryze česká firma založená v LiberciInspirací pro projekt Statotest byly problémy stavebních konstrukcí v posledních letech. Konkrétně spadlá Trojská lávka v Praze, velký most v italském Janově dále ujíždějící svahy dálnice D8 či balvany ohrožující domy v Hřensku. Tomu všemu by šlo přeci jednoduchým sledováním zabránit a ochránit nejen vlastní domy a mosty, ale i zbytečně promarněné lidské životy. Vzal jsem postupně vývojáře ze své rodinné IT firmy a začali jsme s vývojem systému. 

Sám mám k počítačovým systémům blízko. Vystudoval jsem technickou kybernetiku na ČVUT a i během několika zahraničních pobytů jsem pořád něco měřil a analyzoval. Od toho je již krůček k expertnímu systému vyhodnocujícímu problémy staveb. Doufám, že náš systém naplní své plány a pomůže k lepšímu a bezpečnějšímu životu.

Naše mise

Zlepšit kvalitu infrastrutury, napomoci řádnému využívání finančních prostředků, zabránit krizovým situacím.

Statotest je ucelený monitorovací systém, který nepřetržitě a dlouhodobě hlídá technickou bezpečnost staveb. Umíme hlídat velké stavby, geologické útvary, budovy či skály. Včasným upozorněním na hrozící rizika chráníme hodnoty společnosti, životy lidí a majetek zákazníků.

Naše vize

Naší vizí je, aby čidla monitorovala každý most, lávku, hlídala každou střechu haly či opěrné zdi. Přáli bychom si, aby se systém Statotest stal základním kamenem chytré a moderní správy infrastruktury. 

Naše plány

Připravujeme nová čidla, která dokáží měřit a vyhodnocovat další fyzikální veličiny a lépe interpretovat data ze stávajících senzorů. Pracujeme na vylepšení algoritmů rozpoznání defektů růzmými metodami, pracujeme na zlepšení předpovídání trendů. Cílem je co nejpresnější informace o stavbu konstrukce a nejspolehlivější upozorňování na defekty bez zbytečných planých poplachů.

Ing. Petr Klokočník
jednatel firmy

Petr Klokočník - CEO Statotest
Adresa:

U Jezu 525/4, 460 01 Liberec