Stavební firmy, projektanti, geologové a další odborníci

Hledáte nástroj pro dlouhodobý monitoring staveb? Před stavbou, během stavby nebo po stavbě? Anebo naopak řešení pro jednorázovou kontrolu, jakou může být například zátěžová zkouška? Pro obě potřeby máme řešení. Monitorovací systém Statotest se stane spolehlivým partnerem pro vaši činnost.

Jak to funguje?

Monitorovací systém Statotest skrze čidla nepřetržitě hlídá technickou bezpečnost staveb. Data se odesílají pravidelně a vyhodnocují v reálném čase, upozornění přichází dle přednastavených limitů a na vybrané kanály (SMS, email). Naše snímače lze připevnit téměř kdykoli a nejsou závislé na přívodu elektrické energie.

Pomocí STATOTEST online monitorovacího systému můžeme monitorovat bezpečnost stavenistě ale i staveniště z hlediska dodržení požadovaných technologických postupů.

Máme ovšem i sady na dynamické měření. Systém pro dynamické měření dokáže nabídnout až několik stovek měření definovaných hodnot na sekundu (typicky měření s frekvencí 500 Hz/s). Takovou sadu je možné zapůjčit na jednotlivá dynamická měření, např. mostů silničních nebo železničních.

Naše systémy mají mnoho možností využití, a to před stavbou (monitoring podloží), během stavby (hlídání bezpečnosti ale i stability, dodržování technologických postupů aj.), konstrukce samotné (dl. monitoring – a to i historické stavby, půdní vestavby, aj.), při zátěžových zkouškách (dynamické testování za použití našich senzorů – mezi naše reference patří i podíl na dynamické zkoušce v klenbě kostela) případně při hlídání rizikových míst kolem stavby (skalní řícení, sesuvy).

Proč zvolit systém Statotest?

 • Inovativní, intuitivní a propracovaný cloudový portál pro správu všech Vašich konstrukcí s možností inteligentních filtrů a exportů, správy náhledu, vkládání dokumentace, fotodokumentace, s možností integrace prvků digitálního dvojčete, aj.
 • Přizpůsobení dle potřeb jednotlivých aplikací snadné úprava / rozšíření díky námi vyvinutými snímači 
 • Snadná montáž, bezúdržbové, nízké instalační a provozní náklady
 • Mobilní aplikaci pro chytrou správu zařízení přímo na místě
 • On-line data v grafech 24/7
 • Rychlé vyhodnocení v zákaznických reportech – dostáváte informace pro kvalifikovaná rozhodnutí
 • Okamžité upozornění při nenadálých situacích (SMS, Email) pro aplikaci nápravných opatření na staveništi

  Co můžeme sledovat?

  • Staveniště, technologické celky, správné plnění technologických předpisů a postupů
  • Budovy
  • Zdi – opěrné, pomocné, aj.
  • Mosty a lávky
  • Geologické útvary, území

  Reference našich projektů naleznete zde.

  Chcete vědět více, neváhejte nás kontaktovat. nebo si s námi sjednat on-line konzultaci zdarma.

  Petr Klokočník - CEO Statotest

  Komu pomůžeme

  Naše čidla pomáhájí v mnoha projektech různých akademických institucí po celém světě. Měříme vibrace, pohyby, sesuvy, atp.  

  Jsme spolehlivým partnerem odborníků v oborech jako je statika či geologie. Naše čidla dokáží ohlídat náhlé změny ve stavbách jakož i změny v geologických útvarech a zábránit tak pádům či sesuvům a tedy ztrátám na lidských životech a majetku.

  Občané chtějí bezpečné mosty – díky našemu  systému je toto možné zajistit!

  Může se jednat o silniční, železniční infrastrukturu. Může se ovšem jednat třeba i o plynovovdy a ropovody. Ve všech těchto případech máme řešení jak ohlídat jejich bezproblémovou funkčnost a bezpečnost. 

  Průmyslové parky a jejich výrobní nebo skladovací haly jsou zásadní investice, jejichž kvalitu i bezpečnost je třeba ohlídat – i zde pomůže Statotest.com

  Adresa:

  U Jezu 525/4, 460 01 Liberec